fizikaHírek

Tanulmányi kirándulás

A tavaszi szünetben valósult meg a 11-12.-es fizika faktosok immár hagyományos tanulmányi kirándulása. A korábbi években többször voltunk a paksi atomerőműben és a Liszt Ferenc repülőtéren. Idén a visontai Mátra (korábban Gagarin) hőerőművet vettük célba.  Péntek reggel nyolckor indultunk az iskola elől, 25 diák és két tanár. Az erőműben vezetett bemutató keretében ismertük meg annak működtetését. Megtudtuk, hogyan bányásszák külszíni fejtéssel a lignitet, hogyan rehabiltálják a tájat, menny áramot termelnek, hogyan hasznosítják a melléktermékeket és mi módon csökkentik a környezetszennyezést. Megtudtuk azt is, hogy mik a jövőbeli terveik. Bejutottunk az egyik hűtőtoronyba és a gipszszárító csarnokba. Bár a bemutató színvonala nem érte el a “paksi” szintet, de így is sok érdekeset és hasznosat tanultunk. Kora délután érkeztünk vissza Szentendrére. Köszönet Szentendrey Péternek, hogy elkísért bennünket, István testvérek a busz megszervezéséért és nem utolsó sorban az iskolának az anyagi támogatásért.