TESZI Szászváros

TESZI szolgálat Erdélyben, Szászvároson a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Szent Erzsébet Gyermekotthonában

Azokat várjuk…

• Akik szívesen foglalkoznak 4-10 éves korú árva, félárva, nehézsorsú gyerekekkel.
  • Akik tevékenyen szeretnék eltölteni ezt a hétvégét és aktívan bekapcsolódnak a hétvége programjába.
  • Akiknek nem okoz gondot kicsit a nélkülözés, a kényelmetlenség, a hosszú utazás; egyszóval ha egy kicsit ki kell lépni a komfortzónából!
  • Akik nem csak az adott hétvégére tudnak eljönni, hanem részt is vesznek az előkészítő alkalmakon, hisz csak így van értelme a kinti munkának. Az előkészítő alkalmak a 11A osztálytermében vannak az utak előtt előre egyeztetett időpontban.
  • Akik erre a hétvégére otthon tudják hagyni a mobiltelefonjukat…

Ki szervezi az iskola részéről a programot?

• Fr. Fejes István ferences testvér
  • mobil: +36-20-400-58-39
  • e-mail: fejes.istvan@ferencesgimnazium.hu

Hogyan történik az utazás, milyen költségekkel jár?

• Az első két utat az iskola kisbuszával bonyolítjuk a másik két útra
  • bérelünk nagybuszt.
  • Utiköltség hozzájárulás: 6 500 Ft / fő / út
  • Odafelé és visszafelé benzinkutak parkolóiban állunk meg pihenésképpen. Így csak ezeken a helyeken lehet “pénzt költeni” egyébként a hétvége alatt egyéni vásárlásra nem lesz lehetőség. Románia hivatlaos fizetőeszközei a RON (Lei), de általában gond nélkül fizethetünk bankkártyával is.

Hogyan történik az étkezés és az elszállásolás?

• Egyénileg az indulás napi (pénteki) vacsoráról kell gondoskodni. Szombat reggeltől vasárnap ebédig a gyermekotthon vendégei vagyunk.
  • Szállásunk a gyermekotthon vendégházában lesz, vizesblokk a folyosón található.

Mit kell feltétlenül hozni?

Együttműködési megállapodás a Szent Erzsébet Gyermekotthonnal