BüszkeségeinkHírek

MEP – Bécs – 2018

A Modell Európa Parlament egy 1994-es holland kezdeményezésű szimulációs verseny, mely az Európa Parlament működését mutatja be. Az évek során nemzetközivé nőtte ki magát, ennek köszönhetően Magyarország 2002 óta vesz részt a versenyen és 2003-ban került sor az első magyar nemzeti ülés megrendezésére. Iskolánk a kezdetek óta oszlopos tagja ezen megmérettetésnek és az elmúlt három évben mindig a Ferences Gimnázium diákjai végeztek a dobogó legfelső fokán. Ezen érdemen kívül csak egy nagyobb célja lehet egy diáknak, mégpedig a nemzetközi versenyre, megmérettetésre való kijutás, amely lehetőség számomra idén megadatott, valamint az a megtiszteltetés ért, hogy eredményeim alapján én lehettem a teljes magyar delegáció vezetője.
(Kocsis Gergő, 11/B)

Kocsis Gergő beszámolóját teljes terjedelmében itt olvashatjuk.