KEOP-5.7.0

A Széchenyi 2020 támogatási rendszerhez benyújtott KEOP-2015-5.7.0 ,,A szentendrei Ferences Gimnázium épületeinek energetikai korszerűsítése” című pályázat keretében kiemelt jelentőségű energiahatékonyság fokozására irányuló beruházások valósulnak meg Szentendrén. A Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartományt a Magyar Közlöny 77. számában, 2015. június 4-én nevesítették a projektre, amire 2015. augusztus 19-én adott be pályázatot.

A projekt forrását a Kohéziós alap és Magyarország költségvetésének társfinanszírozása biztosítja.

A projekt keretében a Ferences Gimnázium iskola és könyvtár épületenergetikai fejlesztésére kerül sor.

• Az iskola épületegyüttesen, az iskolaszárnyon zárófödém, valamint magastető szigetelés mellett új nyílászárók kerülnek beépítésre.
  • A tornatermi szárny magastető szigetelésére és nyílászáróinak cseréjére kerül sor.
  • A kápolnaszárny magastető szigetelése, tetőablak cseréi, valamint az udvar homlokzatszigetelése valósul meg.
  • A könyvtár épületén utólagos homlokzat szigetelés, zárófödém szigetelés, magastető szigetelés, valamint a nyílászárók cseréje valósul meg.

A projekt megvalósításával célunk, hogy hozzájáruljunk az Európai Parlament és a Tanács irányelveiben meghatározott országos energiamegtakarítási értékekhez, továbbá a Nemzeti Épületenergetikai Stratégiában megfogalmazott célokhoz.

Kedvezményezett: Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartomány

1024 Budapest Margit körút 23

Támogatás összege: 116 024 584 Ft

Támogatás mértéke: 100%

Tervezett befejezés: 2015. december 15.

Projekt azonosító száma: KEOP-5.7.0/15-2015-0170