Tanulmányi kirándulás

Posted Posted in fizika, Hírek

A tavaszi szünetben valósult meg a 11-12.-es fizika faktosok immár hagyományos tanulmányi kirándulása. A korábbi években többször voltunk a paksi atomerőműben és a Liszt Ferenc repülőtéren. Idén a visontai Mátra (korábban Gagarin) hőerőművet vettük célba.  Péntek reggel nyolckor indultunk az iskola elől, 25 diák és két tanár. Az erőműben vezetett bemutató keretében ismertük meg annak működtetését. Megtudtuk, hogyan bányásszák külszíni fejtéssel a lignitet, hogyan rehabiltálják a tájat, menny áramot termelnek, hogyan hasznosítják a melléktermékeket és mi módon csökkentik a környezetszennyezést. Megtudtuk azt is, hogy mik a jövőbeli terveik. Bejutottunk az egyik hűtőtoronyba és a gipszszárító csarnokba. Bár a bemutató színvonala nem érte el a “paksi” szintet, de így is sok érdekeset és hasznosat tanultunk. Kora délután érkeztünk vissza Szentendrére. Köszönet Szentendrey Péternek, hogy elkísért bennünket, István testvérek a busz megszervezéséért és nem utolsó sorban az iskolának az anyagi támogatásért.

MCC Vitázz! Kárpát-medencei középiskolás vitaverseny

Posted Posted in Egyéb

Az MCC Vitázz! budapesti regionális fordulójában iskolánkat hat tanuló képviselte első alkalommal: a 10.a osztályból Garamvölgyi Kristóf, Orbán Kristóf, Pál Dóra, a 11.b osztályból Fancsek Péter, Tóth Csaba és Vass Gergő.

A diákok a kétnapos versenyen, összesen öt vitában sorakoztatták fel érveiket és cáfolataikat egy-egy tételmondat témájának megfelelően. A verseny a World Schools Style Debate vitaformátumban zajlott, melyben a tanulók a racionális vita szabályait követve álltak a PRO vagy a KONTRA oldalon.

A fordulóban induló 12 csapat közül a 8. és 9. helyezést értük el. Ez az eredmény ugyan nem volt elegendő az országos döntőbe kerüléshez, de mégis dicséretes és példaértékű a versenyzőink lelkiismeretes munkája. A felkészülés és a versenyen való részvétel egyaránt hozzájárult a tanulók logikai gondolkodásának, érveléstechnikájának és kommunikációs készségének fejlődéséhez.

Köszönjük a lelkes diákok aktivitását, és a verseny folyamán a többi csapattal szemben tanúsított emberséges hozzáállást.

Gratulálunk mindkét csapatnak a részvételhez!

A csapatok felkészítő tanára: Kosikné Kettős Marianna tanárnő.

Írásbeli felvételi dolgozatok megtekintése

Posted Posted in Hírek

Tisztelt Szülő!

Értesítem, hogy gyermeke kijavított felvételi dolgozatait

2024. január 25-én, csütörtökön 8:00-tól 16:00-ig tekintheti meg iskolánkban a 321-es teremben (Ferences Gimnázium, 2000 Szentendre, Áprily Lajos tér 2.).

A felvételi jelentkezéshez szükséges ÉRTÉKRLŐ LAP-ot, ugyanekkor veheti át.

Az át nem vett értékelő lapokat postán juttatjuk el a vizsgázókhoz.

Iskolavezetőség